page contents
چهارشنبه, ۳۰.۰۳.۱۳۹۷

شناسنامه پایگاه

پایگاه خبری

پیشخوان دفاتر

ارتباطات و فناوری اطلاعات

مدیر مسؤول: دکتر زهیر طیب

تاسیس: 1383/07/07

پست الکترونیکی:

sazeman at yahoo.com

نمابر: 89786965-021

با مجوز رسمی از
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

برای مشاهده ی مجوز
روی تصویر زیر کلیک کنید

 

logo-samandehi

پایگاههای رسمی کشور

رییس جمهور

3

4

آمار

4485امروزmod_vvisit_counter
2364دیروزmod_vvisit_counter
10681این هفتهmod_vvisit_counter
14157هفته گذشتهmod_vvisit_counter
41140این ماهmod_vvisit_counter
67172ماه گذشتهmod_vvisit_counter
6301649کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

بازدیدکنندگان: 49 مهمان, 3 ربوت حاضر
آی پی شما :: 54.145.103.69
 , 
امروز : 30 خرداد 1397
صفحه اصلي Section Blog Latest مردم بعضی شهرها از نظر تعداد کم دفاتر در مضیقه بسیار هستند!
مردم بعضی شهرها از نظر تعداد کم دفاتر در مضیقه بسیار هستند! PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط شریف زاده   
شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۰

 

 

یک نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلاتی که  برای راه اندازی چند دفتر پیشخوان در حوزه انتخابیه اش وجود داشته گفت: وقتی افرادی شناخته شده و متعهد هستند و از اعتبار و حسن سابقه برخوردارند دیگر نباید انجام امور مردم را به تاخیر انداخت.

 

به گزارش پایگاه خبری پیشخوان دفاتر ارتباطات و فناوری اطلاعات(WWW.ICTB.IR) حبیب الله نیکزادی پناه  در گفت و گو با خبرنگار ما  با گلایه از کمبود دفاتر پیشخوان دولت در حوزه انتخابیه خود اظهار کرد: استان کرمان به عنوان پهناورترین استان کشور از نظر کمی، تعداد محدودی دفتر پیشخوان دولت دارد.

 

وی  افزود: اکنون در چهار شهری که اینجانب نمایندگی  آنها را بر عهده دارم  مردم از نظر حضور دفاتر پیشخوان پیشخوان دولت در مضیقه بسیار هستند، این در حالی است که در بسیاری از استان ها مدیران دفاتر از اشباع شدن دفاتر و تراکم بسیار بالای آنها به دلیل کاهش سود دهی و تقابل منافع گله مندند.

 

 

وی در عین حال گفت:قبول داریم که برخی حساسیت ها کاملا طبیعی است و نیاز به اخذ ضمانت ها و  توجه ویژه در این زمینه است تا با سپردن کار به  اهلش واگذاری خدمات  با سوء استفاده یا ناکارآمدی، مورد خدشه قرار نگیرد اما درباره  مدیران توانمند  و  مورد وثوق نباید تعلل کرد.

 

این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه  یکی از دلایل راه اندازی  دفاتر پیشخوان دولت، کم کردن فاصله روانی و زمانی سازمان ها و اداره های دولتی با مردم بود، اظهار کرد: این دفاتر  ارتباط چهره به چهره  مردم را با سازمان ها کم می کنند که کاهش فساد اداری را به دنبال دارد،  در عین حال  باید  این  احساس را در مردم نقاط دور افتاده ایجاد کنند که انجام امور اداری و ارائه خدمات به آنها در سریع ترین زمان ممکن و با کمترین تبعیض نسبت به شهرهای بزرگ و پر تراکم انجام می شود لذا به جای دادن مجوز های بی ضابطه در پایتخت و شهر های بزرگ باید به فکر گسترش دفاتر در شهر های دور افتاده تر نیز بود.

 

*می توان نمره خوبی به دفاتر داد


نیکزادی پناه گفت: هر چند تعداد دفاتر در حوزه  انتخابیه ما کم است اما در مکان هایی که این دفاتر دایر است  مردم از انجام خدماتشان  ابراز رضایت می کنند و نشنیده ام کسی بگوید حضور دفتری  بی فایده بوده  و باری از دوش مردم برنداشته است و  گزارشی هم از اظهار ناراحتی و تخلف نداشته ایم.


وی در ادامه گفت: اگر سرعت عمل و رتبه پاسخگویی دفاتر در استان کرمان کمی ارتقاء پیدا کند ایراد دیگری نمی توان به عملکرد آنها گرفت و در مجموع می توان نمره بسیار خوبی به  این دفاتر داد.

 

 

*نباید استقلال دفاتر پیشخوان دولت ضربه ببیند


وی در عین حال تاکید کرد: اگر دفاتر پیشخوان دولت بتوانند به جایی برسند که مستقلا خودشان را اداره کنند و نیاز سنجی، نقطه یابی  و راه اندازی دفاتر نیز کاملا زیر نظر بخش خصوصی انجام شود  بیشتر به نفع دفاتر پیشخوان خواهد بود تا اینکه آنها مرتب درگیر بوروکراسی اداری باشند که کار را برای آنها سخت تر می کند.

 

عضو مجمع نمایندگان استان کرمان با اشاره به آیین نامه دفاتر پیشخوان که محدوده معینی را برای دفاتر در نظر می گیرد، گفت: در استانی مانند تهران و حتی استانهای کم جمعیت تر گاهی می بینیم که نه  فاصله فیزیکی لحاظ شده و نه تراکم جمعیتی مورد توجه قرار گرفته است اما در کرمان همه چیز بر عکس است.

 

 

این نماینده مجلس شورای اسلامی در عین حال بیان کرد:  کرمان استان بزرگی است و طی کردن فاصله مردم در بسیاری از نقاط استان تا مراکز بخش ها هم دشوار است اما مردم گاهی ناگزیرند برای دسترسی به نزدیک ترین دفتر پیشخوان دولت کیلومترها را طی کنند.

 

* ایجاد موانع بر سر راه اندازی دفاتر پیشخوان خدمات دولت

وی با اشاره به ایجاد موانع بر سر راه اندازی دفاتر پیشخوان خدمات دولت گفت: گاهی در منطقه ای متقاضی چندانی برای دایر کردن دفتر پیشخوان دولت نیست و نبود متقاضی می تواند تا حدودی عذر موجهی برای ناکافی بودن دفاتر پیشخوان دولت باشد، اما در استان کرمان با تعداد قابل توجهی درخواست برای راه اندازی دفاتر پیشخوان دولت مواجه هستیم که متاسفانه به نتیجه ای نرسیده است و در  واقع به بسیاری از درخواست ها برای راه اندازی دفاتر در استان کرمان توجهی نمی شود.

 

نیکزادی پناه با اشاره به اینکه لازم است با در نظر گرفتن ضوابط، به توسعه دفاتر پیشخوان همت گمارد، تاکید کرد: واقعا باید با نگاه منطقی و رصد صحیح در میان تعداد قابل توجه متقاضیان، به آنهایی که شرایط راه اندازی دفاتر پیشخوان دولت را دارند اعتماد کرد و کار را برای تسهیل امور مردم به ایشان سپرد.


انتهای پیام

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تبلیغات

رزرواسیون دور برد آژانس جهان گشت سیرنگ

پیشخوان خدمات سفر و گردشگری

خدمات الکترونیک

پرداخت اینترنتی قبوض

پیشخوان پرداخت قبض

ثبت  نام  بیمه  ایرانیان
خرید انلاین بلیت اتوبوس
هدفمندکردن یارانه ها
مستمری تامین اجتماعی
سامانه شکایات و پیگیری
شناسۀ   ملی   شرکتها
سامانه شکایات بازرسی کل کشور
بازرسی    کل    کشور
سازمان ثبت احوال کشور

فرم  صدور  کارت  منزلت

پرتال الکترونیکی تعاون

رهگیری مرسولات پیشتاز
سیستم   رهگیری  پست


ثبت   شکایات    قضایی

متن دادخواستهای حقوقی


خرید بلیت قطار


درخواست ویزای کشور ایران

فیش بازنشستگان لشگری

فیش و حکم حقوقی
بازنشستگان کشوری