page contents
پنجشنبه, ۳۱.۰۳.۱۳۹۷

شناسنامه پایگاه

پایگاه خبری

پیشخوان دفاتر

ارتباطات و فناوری اطلاعات

مدیر مسؤول: دکتر زهیر طیب

تاسیس: 1383/07/07

پست الکترونیکی:

sazeman at yahoo.com

نمابر: 89786965-021

با مجوز رسمی از
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

برای مشاهده ی مجوز
روی تصویر زیر کلیک کنید

 

logo-samandehi

پایگاههای رسمی کشور

رییس جمهور

3

4

آمار

1681امروزmod_vvisit_counter
4794دیروزmod_vvisit_counter
12671این هفتهmod_vvisit_counter
14157هفته گذشتهmod_vvisit_counter
43130این ماهmod_vvisit_counter
67172ماه گذشتهmod_vvisit_counter
6303639کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

بازدیدکنندگان: 5 مهمان, 19 ربوت حاضر
آی پی شما :: 23.20.236.61
 , 
امروز : 31 خرداد 1397
صفحه اصلي Section Blog Latest دفاترباید به سمت استفاده از سیستم های غیرحضوری حرکت کنند
دفاترباید به سمت استفاده از سیستم های غیرحضوری حرکت کنند PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط شریف زاده   
پنجشنبه ۰۹ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۶

 

 

یک نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: دفاتر پیشخوان خدمات دولت باید به سمتی بروند که بتوانند از سیستم های غیرحضوری استفاده کنند.

 

 

 

به  گزارش پایگاه خبری پیشخوان دفاتر ارتباطات و فناوری اطلاعات(www.ictb.ir) سعیدباستانی در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار کرد: به موضوع دفاتر پیشخوان خدمات دولت باید توجه لازم صورت گیرد چون رفتن دفاتر  به سمت ارائه خدمات سازمان ها امری بدیهی و ضروری است و نمی توان آن را متوقف کرد.

 

به اعتقاد وی ، دفاتر پیشخوان خدمات دولت یک مرحله گذار بودند و همه دفاتر هرچه زودتر باید از این مرحله عبور کرده  و  پنجره واحدی برای خود داشته باشند .

 

باستانی  افزود: دفاتر  می توانند به عنوان نقطه تمرکز در حوزه کارهای اداری باشند ، به اعتقاد من مردم در آینده از حوزه دفاتر عبور خواهند کرد و اگر زیرساخت های فناوری اطلاعات کشور گسترش یابد طبیعتا به جایی می رسیم که هر کسی می تواند با استفاده از تلفن همراه  خود  کارهای اداری اش را انجام داده و خدمات مورد نیازش  را دریافت کند.


این نماینده مجلس شورای اسلامی  گفت: برای رسیدن به این هدف باید سازمان های مربوطه از جمله ثبت احوال برای  خود اپلیکیشنی تهیه کنند که  با نصب و استفاده از آن دیگر نیازی نباشد مردم برای دریافت خدمات حتی به دفاتر پیشخوان خدمات دولت مراجعه کنند و دفاترباید به سمتی بروند که بتوانند از سیستم های غیرحضوری استفاده کنند.


وی در عین حال بیان کرد:  زمانی که سازمان های مربوطه پنجره واحد خود را ارائه  دهند دیگر نیازی  به وجود دفاتر پیشخوان نیست و سازمان ها می توانند  با  اپلیکیشنی که نصب می کنند  این قابلیت را داشته باشد که با ورود به آن از طریق سیستم های  فناوری اطلاعات  به بهترین وجه خدمات خود را  ارائه دهند.به گفته وی، دولت نمی تواند سازمان یا کسی را مجبور کند که ارائه خدمات خود به مردم را به دفاتر پیشخوان دهد چون این یک اجبار است .


این نماینده مجلس  همچنین یادآور شد: در صورت نبود دفاتر پیشخوان دولت،  مردم برای دریافت خدمات سازمان ها  و مراکز مختلف مثل سازمان  ثبت احوال،خدمات مربوط به سیم کارت ها یا مواردی از این قبیل مجبور بودند به صورت حضوری به آن سازمان ها مراجعه کنند که این موضوع علاوه بر مشکلات ترافیکی و هزینه های مربوط به آن، منجر به ازدحام جمعیت در سازمان ها می شد و همه اینها تبعات منفی  زیادی را به همراه داشت، اما با ایجاد دفاتر این مشکلات برطرف شده و مردم به راحتی می توانند برای گرفتن خدمات به نزدیکترین دفتر خدماتی محل کار یا زندگی خود مراجعه کنند که این موضوع امری قابل تقدیر است و باید در جهت توسعه آن ها و برطرف کردن مشکلاتشان کوشید.


گفتنی است؛ اجرای کامل جزء 2 بند «ج» ماده (46) قانون برنامه پنجم توسعه با توجه به تاسیس هزاران  دفتر پیشخوان دولت در شهرها و روستاها در سراسر کشور و فراهم آوردن بستر مناسب خدمات رسانی به مردم می توانست تا حدود زیادی از گسترش برخی مشکلات و معضلات مثل مشکلات زیست محیطی بویژه آلودگی هوا، صرف وقت و هزینه های دیگر  که  بر هیچ کس پوشیده نیست،  جلوگیری کند.


قانون پنجم توسعه کشور که  مسیر توسعه کشور بین سال های 1394 تا 1390 را تعیین کرده بود علیرغم تمدید یکساله آن تا پایان سال گذشته ،  هنوز بسیاری از بندهای اجرا نشده و یا ناقص دارد که در این میان جزء  «2» بند «ج»  ماده 46  این قانون که مرتبط با دفاتر پیشخوان خدمات دولت است، جای خود دارد!


اما مطابق جزء  «2» بند «ج»  ماده 46  قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران،  کلیه دستگاههای اجرایی موظفند  تا پایان برنامه کلیه خدمات قابل ارائه در خارج از محیط اداری خود و قابل واگذاری یا برون سپاری را به دفاتر پستی و پیشخوان خدمات دولت که توسط بخشهای غیردولتی اعم از خصوصی یا تعاونی ایجاد و مدیریت می‎شود، واگذار کنند و سایر دفاتر دایر فعلی دستگاههای مذکور که این نوع خدمات را ارائه می‎کنند باید به دفاتر پیشخوان دولت تغییر یابند که محدوده فعالیت و نهادهای مشمول و نیز ضوابط مربوط به دفاتر پیشخوان و خصوصیات اشخاص تشکیل‌دهنده و متصدیان آنها را قانون مشخص می‌کند.

انتهای پیام

آخرین به روز رسانی در پنجشنبه ۰۹ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۹
 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تبلیغات

رزرواسیون دور برد آژانس جهان گشت سیرنگ

پیشخوان خدمات سفر و گردشگری

خدمات الکترونیک

پرداخت اینترنتی قبوض

پیشخوان پرداخت قبض

ثبت  نام  بیمه  ایرانیان
خرید انلاین بلیت اتوبوس
هدفمندکردن یارانه ها
مستمری تامین اجتماعی
سامانه شکایات و پیگیری
شناسۀ   ملی   شرکتها
سامانه شکایات بازرسی کل کشور
بازرسی    کل    کشور
سازمان ثبت احوال کشور

فرم  صدور  کارت  منزلت

پرتال الکترونیکی تعاون

رهگیری مرسولات پیشتاز
سیستم   رهگیری  پست


ثبت   شکایات    قضایی

متن دادخواستهای حقوقی


خرید بلیت قطار


درخواست ویزای کشور ایران

فیش بازنشستگان لشگری

فیش و حکم حقوقی
بازنشستگان کشوری